Glutēns – patiess drauds veselībai vai kārtējais modes kliedziens?
Veselīgs uzturs un rūpes par sevi ir kļuvis par pēdējā laika tendenci lielai daļai sabiedrības – veikalu tīkla ELVI dati apstiprina – pieaug veselīgo produktu pārdošanas apjomi – cilvēki vairāk pērk dārzeņus, ekoloģiskus produktus, veģetāru uzturu.
Mājas gatavotas mērces, ko izmantot svētku salātiem
Vēlies ēst veselīgi, bet svētku laiks atkal biedē ar majonēzē mērcētu salātu kalniem un trekniem cepešiem? Tradicionālos svētku salātos neveselīgākā sastāvdaļa bieži vien ir tieši mērce, tāpēc gaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divu viegli pagatavojamu mērču receptes – ar tām varēs aizstāt pierasto majonēzi salātos un papildināt citus svētku ēdienus.
Vienkārša veselīgu piparkūku recepte ar samazinātu cukura daudzumu.
Neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa ir piparkūku cepšana, taču lai uzburtu īstu svētku noskaņu, ir vērts pieņemt izaicinājumu un pašam izgatavot ne vien dažādas formas piparkūku cepumus no veikalā nopirktas mīklas, bet arī mājās tapušu piparkūku mīklu!
Kā ēst gudri un neiekrist pašpasludinātu uztura ekspertu lamatās?
Gada nogalē īpaši aktualizējas laba izskata jautājumi, jo drīzumā gaidāms svētku maratons un katrs vēlas to sagaidīt iespējami labākā formā, tāpēc interneta vidē īpaši aktivizējas arī dažādi reklāmas piedāvājumi un eksperti, kas piedāvā padomus labas figūras iegūšanai.
Neparasti gardi pīrāgi Latvijas svētkiem
Gatavojoties brīvdienām, kurās svinēsim Latvijas Republikas 101. dzimšanas dienu, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divas neparastu, bet ļoti garšīgu pīrāgu receptes, ar ko pārsteigt savējos Valsts svētkos. Aizņemtākie svētku svinētāji pīrādziņu gatavošanai var izmantot saldētas kārtainās bezrauga mīklas plātnes, taču garajās svētku brīvdienās noteikti ir vērts pagatavot arī sātīgu pīrāgu ar gardu, pašu gatavotu rauga mīklu.
ELVI tīklam pievienojas jauns franšīzes partneris.
Nacionālajam pārtikas mazumtirdzniecības tīklam ELVI pievienojies jauns franšīzes partneris SIA “Dagi LV”, kas 14.novembrī plkst.14.00 Rīgā, Ģertrūdes ielā atvērs jaunu veikalu ELVI. SIA “Dagi LV” līdz šī gada beigām plāno atvērt trīs jaunus veikalus, papildinot ELVI tīklu ar jaunām tirdzniecības vietām Rīgā, Madonā un Jaunjelgavā.
Ķirbju trakums - mēneša laikā nopērk piecas tonnas oranžo skaistuļu
Pateicoties no ārvalstīm aizgūtajām Helovīna tradīcijām un Latvijas ražīgajam rudenim, oktobris Latvijas veikalos kļuvis par ķirbju mēnesi – nacionālajā mazumtirdzniecības tīklā ELVI šogad oktobrī pārdotas piecas tonnas dažādu ķirbju. Sevišķi populāras pasaules lielākās ogas kļuvušas mēneša beigās pirms Visu svēto dienas priekšvakara jeb Helovīna svinībām. Tad ķirbju pārdošanas apjomi dažu dienu laikā pieauguši par 273%, apliecinot – ķirbjus Latvijā pērk ne tikai uzturam, bet arī Helovīna dekorācijām.
Neauglības ārstēšanas labdarības programmas ietvaros gaidāmi trīs mazuļi
Neauglības ārstēšanas kampaņas “Labu darot” ietvaros 2019. gadā iestājušās divas grūtniecības, turklāt viena ģimene gaida identiskus dvīņus, tādēļ ar ziedotāju atbalstu īstenotajā ārstēšanas programmā šogad gaidāmi trīs mazuļi!
Latvijā visbiežāk konservē gurķus un ābolus
Lielākā daļa iedzīvotāju (98%) uzturā patērē dažādus konservētus produktus, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI rīkotā aptauja, turklāt vairums aptaujāto (84%) atzīst – konservēšanai labprāt nododas arī paši, gardus konservus gatavojot gan no savā dārzā audzētiem (34%), gan radinieku iedotiem (19%), gan veikalā vai tirgū (24%) nopirktiem produktiem. 21% aptaujāto norāda - ogas un sēnes konservēšanai labprāt vāc arī savvaļā.
Gardi deserti bez pievienota cukura
Silto vasaru aiz loga strauji nomainījis vēss, lietains rudens, un, sākoties drēgnajam laikam, arvien biežāk gribas sevi palutināt ar tasi karstas tējas vai kādu saldu kārumu. Lai rudenīgā našķošanās nebeigtos ar nevēlamiem svara kilogramiem, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā receptes gardiem un veselīgiem mājās gatavotiem desertiem bez pievienota cukura.
Vērtīgāko rudens produktu TOP5.
Rudens mūs bagātīgi lutina ar pašmāju ražu – sulīgi, vitamīniem bagāti un kārdinoši mūsu dārzos, pagrabos un veikalu plauktos gozējas Latvijas kartupeļi, burkāni, bietes, kāposti, sīpoli, ķiploki, ķirbji un citi vietējie labumi. Protams, visi dārzeņi ir izcils vitamīnu, minerālvielu, antioksidantu un šķiedrvielu avots, un, jo krāsaināks ir ēdiens uz šķīvja, jo vairāk dažādu vērtīgu uzturvielu tajā paslēpts, tomēr arī starp rudens produktiem var atrast pašus vērtīgākos, kam noteikti jākļūst par šīs sezonas ēdienkartes sastāvdaļu.
Mājās gatavots vistas kebabs un veģetārais falafels
Kebabs un falafels Latvijas virtuvē ir salīdzinoši nesen, taču šie ēdieni strauji iekarojuši iedzīvotāju simpātijas. Kebabu gan parasti baudām, apmeklējot kādu ātrās ēdināšanas iestādi un tikai retais izmēģinājis to pagatavot mājās, jo šķiet – laba kebaba pagatavošanai nepieciešams iemaņas un speciālas ierīces gaļas grilēšanai, tomēr tā nebūt nav – gardu kebabu var pagatavot arī mājās cepeškrāsnī. Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā receptes mājās gatavotam vistas gaļas kebabam un veģetārajam turku zirņu falafelam! Garantējam -izdosies pat iesācējiem!
“Sports vieno” pasākums Rīgas svētkos
17.augustā Rīgas svētku laikā notikušajā “BeActive pludmales spēļu” florbola turnīrā kopā ar labdarības biedrību “Taureņa efekts” un Latvijas florbola savienību aizvadījām lielisko “Sports vieno” kampaņas pasākumu.
Vasaras karalis – arbūzs! Deviņas radošas idejas, ko ar to iesākt!
Lai arī mūsu zemē arbūzi nogatavojas samērā maz un pašmāju zaļie milži veikalos nopērkami reti, arbūzu pamatoti varam dēvēt par Latvijas vasaras karali. Salds un sulīgs, tas ir īpaši iecienīts un vienmēr sniedz patīkamu veldzējumu un spirdzinājumu. Protams, arbūzs vislabāk garšo tieši svaigs, taču arbūzu var izmantot arī radošāk, tādēļ pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā deviņas idejas, ko pagatavot no arbūza!
Sāk kampaņu Latvijas florbola atbalstam.
Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI uzsāk kampaņu Latvijas Florbola Virslīgas atbalstam, līdz 6.novembrim daļu no ienākumiem par dažādām precēm novirzot Latvijas florbolistu projektiem un jauno talantu attīstīšanai. Preces, kuru pirkums palīdzēs vākt līdzekļus sportistu atbalstam, veikalos varēs atpazīt pēc speciālām norādēm. Šāda iniciatīva veikalos ELVI norisinās jau ceturto gadu un iepriekš jau ir izdevies savākt vairāk kā 15 000 eur.
Vasarīgs bezalkoholiskais mohito ar ogām un citrusaugļiem
Garie, saulainie vakari un atvaļinājuma noskaņojums tā vien mudina nodoties nesteidzīgai dzīves baudīšanai un izmēģināt kādu atspirdzinošu dzērienu ar vasaras ogu aromātu, tādēļ uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI un dabīgā minerālūdens ražotāju VENDEN piedāvā viegli pagatavojama, vasarīga bezalkoholiskā mohito recepti, kas pārsteigs ar oriģinalitāti un ļaus izbaudīt ogu garšu valdzinājumu!
Gardi un veselīgi burgeri pašu spēkiem - idejas gan gaļēdājiem, gan vegāniem
Garšo burgeri un citas ātras uzkodas, tomēr apzinies, ka varētu dzīvot veselīgāk? Tas ir savienojams – gardus un veselīgus burgerus var pagatavot pats! Protams, tas prasīs mazliet vairāk pūļu, nekā ieiet tuvējā ātrās ēdināšanas restorānā un laiski pagaidīt, kamēr tavu ēdienu uztaisa kāds cits, tomēr mājās gatavots burgers noteikti ir šo pūļu vērts!
Pieci mīti par augļiem
Vasaras vidū gan dārzi, gan veikalu plaukti vai lūst no dažādu augļu pārbagātības, mudinot mūs vieglām uzkodām izvēlēties tieši svaigus augļus un ogas, jo tie ir veselīgi un vitamīniem bagāti kārumi. Protams, augļi ir lielisks vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu avots, un tie ir viennozīmīgi jāiekļauj mūsu ēdienkartē, tomēr arī augļu ēšanā jāievēro mērenība. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI skaidro piecus populārākos mītus par augļiem, ko der atcerēties, lai savu uzturu izveidotu sabalansētu!
Veselīgas idejas pārgājienam un atpūtai pie dabas.
Siltais laiks un dabas burvība vasarā tā vien mudina doties kādā pārgājienā vai laivu braucienā, lai baudītu nesteidzīgu atpūtu Latvijas ārēs. Ņemot vērā, ka svaigais gaiss un fiziskās aktivitātes rosina apetīti un, atpūšoties pie dabas, ik pa laikam uznāk kārdinājums kaut ko apēst, uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā dažas idejas, kā gatavoties pārgājienam un kādus ēdienus ņemt līdzi, lai atpūta dabas tuvumā nepārvērstos par neveselīgas pārtikas uzņemšanas maratonu.
Krimuldas novada Raganā durvis ver jauns tirdzniecības centrs ELVI.
21.jūnijā plkst. 12:00 Krimuldas novada Raganā, Tirgus ielā 10 durvis vērs jauns tirdzniecības centrs ELVI, kur atradīsies nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI veikals un zemo cenu dzērienu veikals “AlkOutlet”.