Atspirdzinoši un veldzējoši ledus dzērieni!
Laikā, kad saule silda īpaši stipri, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā veselīgu un atspirdzinošu ledus dzērienu receptes slāpju remdēšanai! Tie būs vienkārši pagatavojami, un vitamīniem bagāti dzērieni, kas veldzēs karstumā.
Neparastas idejas Jāņu galdam
Tuvojas vasaras visvairāk gaidītie svētki, un ikviena saimniece jau sāk plānot, kādus gardumus cels galdā, ciemiņus sagaidot. Tradīcijas, protams, ir lieliskas — trekns šašliks, speķa pīrāgi, siers un alus piešķir svētku noskaņu un iepriecina ikvienu vēderu. Taču var atļauties arī paeksperimentēt un piešķirt Jāņu nakts galdam dažas veselīgas un neparastas nianses.
ELVI izsludina konkursu „Skaistākais veikals ELVI, Līgo svētkus gaidot!”
Laiks rotāties ir klāt, tāpēc ELVI izsludina fotokonkursu „Skaistākais veikals ELVI, Līgo svētkus gaidot”, kas norisināsies laika posmā no 11. līdz 24. jūnijam. Fotokonkursā var piedalīties visi veikali ELVI, un tā mērķis ir paaugstināt veikalos strādājošo darbinieku motivāciju, stimulēt veselīgo sacensību garu, kā arī veicināt zīmola atpazīstamību.
Neauglības ārstēšanas labdarības projekta ietvaros piedzimuši 11 mazuļi!
Neauglības ārstēšanas labdarības projektam “Labu darot” piecu gadu jubileja! Šo gadu laikā ar sabiedrības atbalstu ir apmaksāta neauglības ārstēšana vairāk kā četrdesmit ģimenēm, pasaulē nākuši vienpadsmit mazuļi, bet vēl dažas ģimenes ir savu bērniņu gaidībās. “Tie ir ļoti iepriecinoši rezultāti, un katrs mazulis, kas nācis pasaulē šīs atbalsta programmas ietvaros, ir ne vien patiesa dāvana saviem vecākiem, bet arī dzīvs apliecinājums tam, ka mūsu sabiedrība ir atbalstoša, dāsna un gatava palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams,” stāsta projekta idejas autore, SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.
Pieci veģetāriešiem un vegāniem svarīgi produkti visu pārtikas veikalu plauktos
Pēdējos gados pārtikas produktu segmentā aug pieprasījums pēc vegāniskiem un veģetāriem produktiem un kļūst plašāks arī to personu loks, kas ar prieku izslēdz no uztura dzīvnieku izcelsmes produktus. Šo tendenci novēro arī nacionālais mazumtirgotājs ELVI, tāpēc sadarbībā ar pārtikas tehnoloģi un uztura eksperti Dzintru Koktu piedāvā iepazīt veģetāriešiem un vegāniem ieteicamos produktus.
Sirsnīgas receptes Mātes dienai!
Īpašu svētku brokastu vai pusdienu pagatavošana ir viens no iecienītākajiem māmiņu palutināšanas veidiem svētkos. Uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI, Mātes dienu sagaidot, piedāvā veselīgu, radošu un gardu ēdienu receptes māmiņu iepriecināšanai.
Kāpēc ir vērtīgi pirmie pavasara zaļumi
Tā nu ir sanācis, ka mūsu klimats nelutina ar mūžīgu vasaru, tāpēc ar uzturvielām bagāti un patiešām garšīgi vietējie dārzeņi, augļi, ogas un zaļumi plauktā dzīvo pavisam neilgi, kamēr ārā ir silts un saulains laiks. Šie dzīvie dabas vitamīni nav pieejami ziemā, tāpēc nav brīnums, ka pēc aukstā laika bieži vien jūtamies saguruši un apātiski. Par to, kādus zaļumus meklēt veikalu plauktos un kāda ir to uzturvērtība, izstāstīs nacionālā mazumtirgotāja ELVI uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone.
Spirdzinoši un veselīgi smūtiji pavasarim!
Pavasaris ir īstais laiks, kad kādu ēdienreizi aizstāt ar veselīgu, spirdzinošu, garšīgu un vitamīniem bagātu smūtiju! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā trīs gardu vitamīnu kokteiļu receptes, kas ir ne vien garšīgi, bet arī tik veselīgi, ka noteikti pelnījuši vietu jūsu pavasara ēdienkartē!
D vitamīna avoti veikalu plauktos
Par spīti Latvijas iedzīvotāju cerībām, marts nav atnācis ar sauli un siltumu. Taču, kamēr sapņojam par saulainām dienām, derētu atcerēties — ieilgusi ziema var veicināt D vitamīna trūkumu, kas Latvijas iedzīvotājiem ir īpaši izteikts. Tāpēc nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni piedāvā nelielu špikeri katram pircējam: ko likt iepirkumu grozā, lai pasargātu sevi no D vitamīna deficīta.
Netradicionāli ēdamie ziedi sieviešu dienai!
Starptautiskajā sieviešu dienā pieņemts dāmas iepriecināt ar pavasarīgiem ziediem, tomēr iecienītās tulpes vai rozes vietā var izvēlēties arī ko netradicionālāku. ELVI piedāvā gardu un neparastu ēdienu receptes, kas palīdzēs skaistus un gaumīgus ziedus par godu Sieviešu dienai uzburt nevis vāzē, bet gan uz šķīvja!
Gada tumšajos mēnešos latvieši cepuši šašliku un ēduši saldējumu
Lai arī februāra otrajā pusē Latviju beidzot piemeklējusi īsta ziema ar pamatīgu sniega segu un kārtīgu aukstumu, iepriekšējie mēneši bijuši šim gadalaikam netipiski silti, un tas ietekmējis arī iedzīvotāju iepirkšanas paradumus. Nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati apstiprina – novembrī, decembrī un janvārī esam cepuši šim gada laikam netipiski daudz šašlika, ēduši saldējumu un dažādas ziemas periodam neraksturīgas uzkodas.
Romantiskas receptes Valentīndienai
Svinot visu mīlētāju svētkus Valentīndienu, romantisku noskaņu savai otrai pusītei var sagādāt, ne vien dāvinot ziedus un mīļas dāvanas, bet arī kopīgi rosoties virtuvē, lai pagatavotu kādu īpašu un mīlētāju dienai piemērotu ēdienu. Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divu īpašu un stilīgu ēdienu receptes Valentīndienas svinībām.
Ziemas augļu un dārzeņu TOP5
Nav noslēpums, ka uztura speciālisti atzīst — ziemā mūsu ēdienkartē trūkst augļu un dārzeņu. Iemesli tam ir dažādi: kādam sirds kāro sātīgu karbonādi, nevis vieglus salātus, cits ir noticējis mītam, ka ziemā dārza veltēs nav vitamīnu. Lai atvieglotu pircējam iepirkšanās procesu, nacionālais mazumtirgotājs „Elvi” kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni piedāvā ziemas augļu un dārzeņu TOP5.
Ātri pagatavojami ēdieni dienām, kad slinkums gatavot!
Katram no mums ir tādi brīži, kad sāk mocīt izsalkums, bet veltīt ilgu laiku kāda ēdiena pagatavošanai nav iespējams vai arī gatavot vienkārši ir slinkums. Lai šādos brīžos nebūtu jāķeras pie neveselīgiem pusfabrikātiem vai apšaubāmas izcelsmes cīsiņiem, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divas ātri pagatavojamas veselīgu ēdienu receptes, kas tiešām ir tik vienkāršas, ka būs pa spēkam pat tajos brīžos, kad ļoti negribas gatavot!
Četri padomi tiem, kas svētkos pārēdušies
Gada nogales svētku pārēšanās skar teju ikvienu Latvijas iedzīvotāju. Gan mūsu pašu novērojumi, gan ārstu atziņas liecina — pēc svētkiem ļaudis sūdzas par nepatīkamiem simptomiem gremošanas traktā, smaguma sajūtu vēderā, nogurumu, vājumu un vēdera izejas problēmām. Par to, kā atjaunot organisma spēkus pēc svētku ēšanas maratona, izstāstīs uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo mazumtirgotāju „Elvi”.
Klasisku ēdienu veselīgas alternatīvas Ziemassvētku galdam
Gada nogales svētki neizbēgami saistās ne vien ar Ziemassvētku rotājumiem un dāvanām, bet arī ar pamatīgām svētku maltītēm, turklāt Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšanas svinībās gadu no gada pierasts galdā celt klasiskus, sātīgus ēdienus, bez kuriem šī maltīte nav iedomājama.
Kā ēst gada tumšajā laikā, lai sevi palutinātu, bet neiedzīvotos liekos kilogramos?
Gan garie un tumšie rudens vakari, gan drēgnie laikapstākļi gada nogalē cilvēkus mudina vairāk uzturēties mājās un biežāk sevi palutināt ar kādu gardu ēdienu, tāpēc tieši rudenī un ziemā parādās lielāks risks iegūt liekus kilogramus vai ciest no pārēšanās. To apstiprina arī nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI veiktā aptauja, kur divas trešdaļas (66,9%) respondentu norāda - aukstajā sezonā viņi ēd vairāk un biežāk izvēlas sātīgas maltītes.
Veselīgākie saldumi, ar ko iepriecināt mazos Helovīna svinētājus
Lai maskās tērptajiem ciemiņiem sarūpētu ne tikai saldu, bet arī iespējami veselīgāku pateicību par apciemojumu, uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar veikalu tīklu ELVI ir izveidojuši veselīgāko saldumu TOP 5 Helovīna svinētājiem.
Kā izvēlēties labas zivis?
Kvalitatīvas zivis un zivju produkti ir veselīgs un vērtīgs uzturvielu avots, kas ēdienkartē būtu jāiekļauj pat vairākas reizes nedēļā, tomēr speciālisti atzīst – izvēlēties tiešām labas kvalitātes zivis ir jāprot! Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI kopā ar uzturzinātnes eksperti, pārtikas tehnoloģi un veselīga uztura meistarklašu vadītāju Dzintru Koktu ir apkopojis padomus, kuros der ieklausīties, ja vēlaties sevi palutināt ar labiem zivju ēdieniem.
Skolēna ēdienkarte – kā nodrošināt pilnvērtīgu uzturu un veselīgas uzkodas?
Septembris lielā daļā Latvijas ģimeņu paiet, plānojot bērnu mācību gaitas, pulciņu aktivitātes, pierodot pie jaunā dienas ritma, un bieži tikai mēneša beigās patiešām top skaidrs, kāda turpmāk veidosies skolasbērna ikdiena un cik ilgu laiku kurā dienā bērns pavadīs ārpus mājām.