Mājās gatavots vistas kebabs un veģetārais falafels
Kebabs un falafels Latvijas virtuvē ir salīdzinoši nesen, taču šie ēdieni strauji iekarojuši iedzīvotāju simpātijas. Kebabu gan parasti baudām, apmeklējot kādu ātrās ēdināšanas iestādi un tikai retais izmēģinājis to pagatavot mājās, jo šķiet – laba kebaba pagatavošanai nepieciešams iemaņas un speciālas ierīces gaļas grilēšanai, tomēr tā nebūt nav – gardu kebabu var pagatavot arī mājās cepeškrāsnī. Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā receptes mājās gatavotam vistas gaļas kebabam un veģetārajam turku zirņu falafelam! Garantējam -izdosies pat iesācējiem!
“Sports vieno” pasākums Rīgas svētkos
17.augustā Rīgas svētku laikā notikušajā “BeActive pludmales spēļu” florbola turnīrā kopā ar labdarības biedrību “Taureņa efekts” un Latvijas florbola savienību aizvadījām lielisko “Sports vieno” kampaņas pasākumu.
Vasaras karalis – arbūzs! Deviņas radošas idejas, ko ar to iesākt!
Lai arī mūsu zemē arbūzi nogatavojas samērā maz un pašmāju zaļie milži veikalos nopērkami reti, arbūzu pamatoti varam dēvēt par Latvijas vasaras karali. Salds un sulīgs, tas ir īpaši iecienīts un vienmēr sniedz patīkamu veldzējumu un spirdzinājumu. Protams, arbūzs vislabāk garšo tieši svaigs, taču arbūzu var izmantot arī radošāk, tādēļ pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā deviņas idejas, ko pagatavot no arbūza!
Sāk kampaņu Latvijas florbola atbalstam.
Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI uzsāk kampaņu Latvijas Florbola Virslīgas atbalstam, līdz 6.novembrim daļu no ienākumiem par dažādām precēm novirzot Latvijas florbolistu projektiem un jauno talantu attīstīšanai. Preces, kuru pirkums palīdzēs vākt līdzekļus sportistu atbalstam, veikalos varēs atpazīt pēc speciālām norādēm. Šāda iniciatīva veikalos ELVI norisinās jau ceturto gadu un iepriekš jau ir izdevies savākt vairāk kā 15 000 eur.
Vasarīgs bezalkoholiskais mohito ar ogām un citrusaugļiem
Garie, saulainie vakari un atvaļinājuma noskaņojums tā vien mudina nodoties nesteidzīgai dzīves baudīšanai un izmēģināt kādu atspirdzinošu dzērienu ar vasaras ogu aromātu, tādēļ uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI un dabīgā minerālūdens ražotāju VENDEN piedāvā viegli pagatavojama, vasarīga bezalkoholiskā mohito recepti, kas pārsteigs ar oriģinalitāti un ļaus izbaudīt ogu garšu valdzinājumu!
Gardi un veselīgi burgeri pašu spēkiem - idejas gan gaļēdājiem, gan vegāniem
Garšo burgeri un citas ātras uzkodas, tomēr apzinies, ka varētu dzīvot veselīgāk? Tas ir savienojams – gardus un veselīgus burgerus var pagatavot pats! Protams, tas prasīs mazliet vairāk pūļu, nekā ieiet tuvējā ātrās ēdināšanas restorānā un laiski pagaidīt, kamēr tavu ēdienu uztaisa kāds cits, tomēr mājās gatavots burgers noteikti ir šo pūļu vērts!
Pieci mīti par augļiem
Vasaras vidū gan dārzi, gan veikalu plaukti vai lūst no dažādu augļu pārbagātības, mudinot mūs vieglām uzkodām izvēlēties tieši svaigus augļus un ogas, jo tie ir veselīgi un vitamīniem bagāti kārumi. Protams, augļi ir lielisks vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu avots, un tie ir viennozīmīgi jāiekļauj mūsu ēdienkartē, tomēr arī augļu ēšanā jāievēro mērenība. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI skaidro piecus populārākos mītus par augļiem, ko der atcerēties, lai savu uzturu izveidotu sabalansētu!
Veselīgas idejas pārgājienam un atpūtai pie dabas.
Siltais laiks un dabas burvība vasarā tā vien mudina doties kādā pārgājienā vai laivu braucienā, lai baudītu nesteidzīgu atpūtu Latvijas ārēs. Ņemot vērā, ka svaigais gaiss un fiziskās aktivitātes rosina apetīti un, atpūšoties pie dabas, ik pa laikam uznāk kārdinājums kaut ko apēst, uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā dažas idejas, kā gatavoties pārgājienam un kādus ēdienus ņemt līdzi, lai atpūta dabas tuvumā nepārvērstos par neveselīgas pārtikas uzņemšanas maratonu.
Krimuldas novada Raganā durvis ver jauns tirdzniecības centrs ELVI.
21.jūnijā plkst. 12:00 Krimuldas novada Raganā, Tirgus ielā 10 durvis vērs jauns tirdzniecības centrs ELVI, kur atradīsies nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI veikals un zemo cenu dzērienu veikals “AlkOutlet”.
Populārāko Jāņu preču TOP 5
Mūsu senčiem Jāņi nebija iedomājami bez skanīgām līgo dziesmām, alus darīšanas, vainagu vīšanas un siera siešanas. Lai gan sieru, alu un dziedāšanu vismaz idejiski vēl arvien uzskatām par neatņemamu Līgo sastāvdaļu, mūsdienās dziedāšanu itin labi aizstāj lustīgas ziņģes radio, alus un siers uz galda ceļo no veikala plauktiem, bet trejdeviņu zāļu vainagu vietā tīri smuki gozējas pat mākslīgo puķu rotas.
Veselīgas uzkodas, gaidot grila ēdienus!
Grila ēdieni ir gandrīz neatņemama vasaras sastāvdaļa, tomēr, lai tos uzceptu, nepieciešams laiks, taču brīdī, kad gaisā jau virmo kārdinošais ceptas gaļas aromāts vai uz grila saulē gozējas zeltaini brūni dārzeņi, ir grūti valdīt ēstgribu un bieži vien roka pati stiepjas neveselīgu uzkodu virzienā, lai panašķētos, “kamēr gaidām gaļu”!
Vienkārši realizējamas ekoloģiskas iepirkšanās idejas aizņemtiem cilvēkiem.
Pasaulē un arī Latvijā arvien izplatītākas kļūst dažādas “zaļās” domāšanas un zero waste kustības, kas popularizē ekoloģisku dzīvesveidu, un tas ir likumsakarīgi, jo ekoloģiskais slogs, ko mēs, cilvēki, radām Zemei, pēdējās desmitgadēs ir kļuvis ļoti liels, tādēļ ir jādomā, kā to ierobežot. Cilvēkiem ar strauju ikdienas ritmu radikālas “zaļās dzīves” iniciatīvas var šķirst biedējošas un nereālas, tāpēc daudzi tās nesāk vispār. Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls “ELVI” ir apkopojis dažus vienkāršus padomus, kas noderēs arī aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasīs dzīvesstila maiņu, bet ļaus rīkoties atbildīgāk! Protams, ar šīm iniciatīvām neizglābsim visus pasaules vaļus, taču arī sperot mazu soli, mēs nonāksim tuvāk mērķim, nekā nedarot neko!
Kā pagatavot visgardāko šašliku?
Pikniki un grilēšana ir kļuvusi par neatņemamu vasaras sezonas sastāvdaļu, un siltajā laikā gandrīz visi kāro ik pa brīdim nobaudīt uz oglēm gatavotus ēdienus, taču izcept tiešām gardu šašliku ir jāprot! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI apkopojusi padomus, kā pagatavot vislabāko gaļu! Izrādās - lai izdotos gards un sulīgs šašliks, ar īsto marinādi vien būs par maz!
Zemeņu deserti Māmiņdienai!
Tuvojas Māmiņdiena, un, lai arī pie mums koki un krūmi vēl tikai plaucē bagātīgus pumpurus, citur pasaulē jau ienākas pirmā raža, tāpēc veikalu plauktos gozējas saldās, smaržīgās vasaras vēstneses zemenes. Lai iepriecinātu mammas un pateiktu paldies par mīlestību, rūpēm un atbalsu, ko viņas mums dod, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divas garšīgu zemeņu desertu receptes Māmiņdienai! Zemeņu-biezpiena našķi savām mammām ar nelielu palīdzību spēs uztaisīt pat mazi bērni, bet gardās zemeņu kūkas recepte noderēs arī vegāniska uztura cienītājiem!
Pieci mīti par pesticīdiem un nitrātiem dārzeņos.
Pavasara un vasaras vēstneši veikalu plauktos ir jaunie zaļumi, dārzeņi un augļi, kas šķiet tik svaigi un aromātiski, tomēr daudzus vēl arvien biedē uzskats, ka augļi un dārzeņi satur daudz pesticīdu, nitrātu un citu potenciāli kaitīgu vielu, tāpēc tie mums nodara vairāk slikta, nekā laba. Lai atspēkotu šos uzskatus un atgādinātu, cik vērtīgi mūsu veselībai patiesībā ir augļi un dārzeņi uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI skaidro populārākos mītus par augļu un dārzeņu kaitīgumu.
Kuras olas būs īstās Lieldienu galdam?!
Neatkarīgi no tā, vai Lieldienas svinam etnogrāfiskās tradīcijās, vai kristīgās noskaņās, šie svētki nav iedomājami bez olām, bet kas jāzina, izvēloties olas Lieldienām? Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI piedāvā īsu apskatu, kam, jāpievērš uzmanība, lai, pērkot olas svētku galdam, sarūpētu pašu labāko!
Pieci padomi, kā sagatavot ķermeni pavasarim!
Pavasara tuvums lielai daļai sabiedrības nāk ar vēlmi ātrāk nolikt plauktā ne vien smagos ziemas mēteļus, bet arī iegūt jaunas enerģijas rezerves un tikt vaļā no pāris liekiem kilogramiem, lai silto laiku un pludmales sezonu sagaidītu iespējami labākā formā. Uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā piecus padomus, kā pavasarim gatavoties gudri un pārdomāti!
Bērnunama bērnu atbalstam sākas labdarības projekts “Sports vieno”!
Sabiedriska labuma organizācija “Taureņa efekts” sadarbībā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības zīmolu ELVI, Latvijas Florbola savienību un citiem sadarbības partneriem sāk jaunu labdarības projektu “Sports vieno”, kura ietvaros tiks vākti līdzekļi, lai bērnunamos mītošajiem bērniem un jauniešiem radītu iespēju apmeklēt sporta treniņus, pasākumus un sacensības, attīstot šo bērnu fiziskās prasmes, pašdisciplīnu un motivāciju.
Vērtīgas atziņas par ūdeni
Ūdens ir nepieciešams katrai dzīvai būtnei – šķiet, ka par to jau zinām gana daudz, bet vai tiešām? Ūdens nav tikai šķidrums, kas palīdz mūsu ķermenim veiksmīgi funkcionēt, tas arī palīdz mums justies labi ikdienā, tāpēc ir svarīgi zināt par ūdeni ko vairāk.
Ziemas mēnešos dzeram baltu kafiju!
Aukstajos ziemas mēnešos iedzīvotāji labprāt sildās pie karstas kafijas krūzes, apliecina nacionālā tirdzniecības tīkla ELVI dati, turklāt puse no visiem kafijas pircējiem izvēlas tādu dzērienu, kam pievienots piens. 30% no visiem ELVI tīklā pārdotajiem karstajiem dzērieniem ir balta kafija, bet vēl 20% - kafijas dzēriens Latte. Klasisku melno kafiju izvēlas 25% karsto dzērienu pircēju.