Valsts svētku laikā pērk produktus mielasta galdam un latviskus suvenīrus

 

Latvijas Republikas proklamēšanas svētkus iedzīvotāji svin pie bagātīgi klāta galda latviskās noskaņās – liecina nacionālā mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati. “Atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu, ģimenes izvēlas celt galdā pašu gatavotus ēdienus - cepešus, salātus un citus kārumus, bet svētku sajūtu rada ar latviskiem aksesuāriem” stāsta  SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine. Viņa arī norāda: “Pēc pagājušā gada pārdošanas rezultātiem varam secināt, ka Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svinības ir ieguvušas nozīmīgu vietu mūsu dzīvē - latvieši šiem svētkiem gatavojas, izmanto iespēju būt kopā ar saviem mīļajiem. Līdzīgas tendences vērojamas arī šogad.”

 

ELVI pērnā gada dati norāda - plānojot svinību mielastu, Latvijas svētku nedēļā cilvēki iegādājās dažādas salātiem nepieciešamās izejvielas, piemēram zaļos zirnīšus (+29%), konservētu kukurūzu (+35%), marinētus šampinjonus (+73%), tāpat vairāk kā ikdienā tiek pirkti svaigi dārzeņi (+12%) svaiga gaļa (+6%) un zivis (+11%), ko izmanto sātīgu pamatēdienu un cepešu gatavošanai. Izvēloties maltītei piemērotu alkoholu, priekšroka tiek dota dzirkstošajiem vīniem (+30%). Svinīgam galda klājumam tiek pirktas sveces, svečturi (+133%) un salvetes (+45%).

 

Būtiska svētku maltītes daļa ir dažādi saldumi, tortes, kūkas, turklāt iecienīti ir gan mājās gatavoti pīrāgi, ko apstiprina miltu un miltu maisījumu pārdošanas pieaugums (+16%), gan veikalā nopērkamās kūciņas un tortes – ELVI cepto kūku apgrozījums svētku nedēļā pieaudzis par 20%. Vairāk tiek pirktas šokolādes konfektes (+64%) un zefīri (+93%). Interesanti, ka palielinājies pieprasījums pēc saldējuma lielajos iepakojumos (+32%), kas tiek izmantots desertiem un kokteiļu pagatavošanai. 

 

 Tāpat ELVI pārdošanas dati norāda, ka Latvijas svētku laikā cilvēki labprāt apciemo savējos, ko iepriecina ar nelielām dāvanām. Bieži tiek pirktas dažādas puķes, telpaugi (+105 %) un ELVI dāvanu kartes (+108 %), savukārt bērniem tiek gādātas rotaļlietas (+27%). Svētku laikā būtiski aug pieprasījums pēc suvenīriem ar nacionāliem motīviem (+110%), turklāt pircēji izvēlas gan preces mājas un svētku galda rotāšanai, gan arī individuālos aksesuārus – piespraudes, cepures, šalles.

 

ELVI ir franšīze ar 145 veikaliem visā Latvijā. SIA ELVI Latvija ir zīmola ELVI turētāja un franšīzes devēja, kas nodrošina veikalu sekmīgu darbību, garantē mārketinga atbalstu, vienotu iepirkumu, IT nodrošinājumu, tirdzniecības atbalstu veikala iekārtošanas laikā un ikdienas darbā. ELVI tīkla apgrozījums 2015.gadā, salīdzinot ar 2014.gadu, pieauga par 15%. Piedaloties prestižajā Latvijas Tirgotāju asociācijas konkursā, 2015.gadā mazumtirgotājs ELVI uzvarēja kategorijā “Latvijas labākais tirgotājs 2015”.