Dalies!

14.maijā plkst. 12.00 apmeklētājiem durvis ver jauns veikals ELVI Zvejniekciemā, Ainažu ielā 113, kas ir Latvijas mērogam unikāla tirdzniecības vieta, jo būvēta pašā jūras krastā, respektējot gan kāpu zonas tuvumu, gan šī objekta vēsturisko mantojumu. Jaunais veikals ir pirmā zīmola ELVI tirdzniecības vieta, kas jau atvēršanas brīdī aprīkota ar elektroniskajām cenu zīmēm. Veikala teritorijā ir labiekārtota stāvvieta ar izeju uz jūru, bet Zvejniekciema viesiem pie veikala radīta iespēja izzināt tuvējās apkaimes vēsturi, īpaši ierīkotos stendos aplūkojot vēsturiskās fotogrāfijas, izlasot galvenos faktus vai skenējot QR kodus Saulkrastu virtuālā muzeja apmeklējumu.

SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Jaunā ELVI atvēršana Zvejniekciemā mums ir liels gods, jo šī tirdzniecības vieta izvietota vēsturiski nozīmīgā vietā, kur savulaik atradies Zvejniekciema zivju kopžāvētas komplekss “Ikriņi”. Mēs labi apzināmies, ka lielai daļai Zvejniekciema iedzīvotāju un vēstures zinātāju šī vieta asociēja ar vietējās rūpniecības uzplaukumu un sasniegumiem, un es esmu gandarīta, ka ELVI kā Latvijas uzņēmēju veidots veikalu tīkls,  ar savu jaudu, pieredzi un izpratni par latviskajām vērtībām, ir spējis iedot jaunu elpu pēdējos gadu desmitos degradētam kvartālam.” Klientu labsajūtai jaunajā ELVI ir ierīkotas stāvvietas 70 automašīnām, uzstādīta siltumatguves sistēma, kas ļauj telpu apsaimniekošanai izmantot tirdzniecības iekārtu radīto siltumu, veikals aprīkots ar elektroniskajām cenu zīmēm. Kvartāla konceptu un projektu veidojis arhitektu birojs “LOFT”.

SIA “Hansab” izpilddirektors Gatis Romanovskis, kas vadīja veikala aprīkošanu ar elektroniskajām cenu zīmēm, uzver:  “Esam gandarīti būt daļa no vērienīga un inovatīva projekta, ko mēs realizējam kopā ar ELVI . Jaunatklātais veikals lepojas ar jaunākās paaudzes cenu zīmēm, nodrošinot pircējiem ne tikai izcilu iepirkšanās pieredzi, bet arī vismodernāko tehnoloģiju klātbūtni no pašas pirmās darbības dienas. Šī iniciatīva ir vēl viens svarīgs solis pretī modernai, uz tehnoloģijām balstītai mazumtirdzniecībai.”

Savukārt Saulkrastu kultūras centra krājuma glabātāja Ilva Erkmane, kas palīdzēja veikala teritorijā tapt vēsturiskā mantojuma ekspozīcijai, norāda: “Gan “Ikriņu” jaunie saimnieki SIA “ELVI Latvija” franšīzes partneris SIA “Vita Mārkets”, gan jaunā projekta autori “Arhitektu birojs LOFT”, kura vadītājs ir arhitekts Ģirts Kalinkevičs, īpašu uzmanību pievērsa ēkas vēsturei, cieši sadarbojoties ar Saulkrastu novada kultūras centru. Pietāte pret piejūras dabas vērtībām un vēstures stāstiem, ko glabā šī vieta, ir devusi rezultātu – ārtelpā apmeklētājus sagaidīs pieci lielformāta stendi, kuri stāstīs par dažādiem laika posmiem šīs vietas vēsturē. Pat stendu noformējums ir īpašs – kā prototips ir izvēlēti koka rāmīši zivju kūpināšanai, kuros uz irbiņiem uzvērtās zivis reiz pārtapa smaržīgos, tepat veikaliņā iegādājamos gardumos jau atjaunotās valsts laikā, pirms ēka piedzīvoja vientulīgāku sava mūža posmu. Vēlam šīs vietas saimniekiem Latvijas pirmās brīvvalsts zvejnieku sīkstumu un veiksmi saimniekojot!”

Jaunais veikals veidots tā, lai Zvejniekciema iedzīvotāji un ciemata viesi tajā varētu iegādāties visu savai ikdienai nepieciešamo – gan pircēju iecienītu ārvalstu zīmolu produktus, gan Latvijas ražotāju preces, kvalitatīvus salātus, kulinārijas izstrādājumus, svaigi ceptas smalkmaizītes un arī karstu kafiju uzmundrinājumam.