Dalies!

Turpinot veikalu tīkla ELVI ilgtspējīgās attīstības iniciatīvas un īstenojot pret apkārtējo vidi atbildīgu saimniekošanas praksi, veikalu tīkls ELVI 2025.gadā pilnībā pāries uz kūti un brīvos turēšanas apstākļos dētu olu tirdzniecību. Šī pāreja pakāpeniski jau ir sākta un sadarbībā ar Latvijas olu ražotājiem pilnībā noslēgsies 2025. gadā.

“Dzīvnieku labturība ir viens no Eiropas Savienības ilgtermiņa attīstības mērķiem. Īstenojot atbildīgu saimniekošanas praksi, veikalu tīkls ELVI 2025. gadā pāries uz kūtī un brīvos apstākļos turētu olu tirdzniecību. Veikalu tīkla ELVI pamatsortimentā ir tikai Latvijā ražotas olas, un pēdējos gados pašmāju ražotāji ir investējuši apjomīgus līdzekļus dzīvnieku labturības nodrošināšanai, būtiski palielinot kūtī un brīvos turēšanas apstākļos audzēto putnu skaitu, tāpēc pāreja uz tā dēvēto 1. un 2. kategorijas olu tirdzniecību jau ir uzsākta un tā plūstoši noslēgsies 2025. gadā, ” stāsta  ELVI Latvija valdes locekle Laila Vārtukapteine.

“Līdz ar piedāvājuma pieaugumu arī  kūtī un brīvos turēšanas apstākļos dēto olu cenas ir kļuvušas konkurētspējīgas, kas ir būtisks arguments, lai pilnībā pārietu tikai uz šādu olu tirdzniecību. Plānojot sortimentu un kategoriju attīstību veikalu tīklā ELVI ir svarīgi, lai  spējam pircējiem nodrošināt kvalitatīvus produktus par pieņemamu cenu. Domājot par dzīvnieku labturību, nedrīkst aizmirst arī par cilvēku maksātspēju un finanšu iespējām. Ņemot vērā pircēju intereses, ir patīkami, ka šobrīd šāda pāreja var notikt, turpinot nodrošināt konkurētspējīgas cenas un ekonomisku iepirkšanās pieredzi, kas ir būtiska klientiem visā Latvijā,” norāda L. Vārtukapteine.

Vistu olas veikalu tīkla ELVI pamatsortimentam nodrošina AS “Balticovo” un SIA “Alūksnes putnu ferma”.