Dalies!

8.jūlijā Mārupē, Lielajā ielā 26, notika pamatakmens iemūrēšana jauna koncepta tirdzniecības un atpūtas kvartālam, kura attīstībā tiks investēti 2,6 miljoni eiro. Kvartāls mārupiešiem tiks atvērts nākamajā gadā. Tur būs plašs un mūsdienīgs pārtikas preču veikals ELVI un dažādas citas tirdzniecības vietas, atpūtas zona un pop-up tirdzniecības vietas mājražotāju, amatnieku precēm un ēdināšanas uzņēmumiem. Mārupiešu un pilsētas viesu labsajūtai jaunajā kvartālā tiks īpaši domāts par ilgtspējīgas attīstības risinājumiem un modernas ārtelpas veidošanu, tālab kvartālā tiks iestādīti gandrīz 900 dažādu koku un krūmu, tostarp vairāki desmiti liela izmēra dižstādu.

SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Jaunajā tirdzniecības un atpūtas kvartālā Mārupē saimniekos SIA “ELVI Latvija” franšīzes partneris SIA “Vita Mārkets”, kas ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums. Šajā objektā tiks ieguldītas apjomīgas investīcijas, nodrošinot mūsdienīgu un kvalitatīvu iepirkšanos klientiem, patīkamus darba apstākļus darbiniekiem, taču vienlaikus tiks domāts arī par apkārtējo vidi saudzējošiem risinājumiem. Uz ēku jumtiem tiks uzstādīti saules paneļi, bet viss siltums, ko ražos tirdzniecības centrā uzstādītās aukstuma iekārtas, ar siltumatgūšanas tehnoloģiju palīdzību tiks novirzīts telpu un karstā ūdens sildīšanai. Īpaša vieta jaunajā kvartālā tiks atvēlēta zaļajai zonai pie tirdzniecības centra, kas plānota tā, lai apstādījumi kopā ar ēkām radītu vienotu ekosistēmu lietus ūdeņu lietderīgai izmantošanai un patīkamas pilsētvides radīšanai.”

Tirdzniecības kvartālā būs pārtikas veikals, aptieka, rūpniecības preču tirdzniecības vietas, plaša autostāvvieta gandrīz 100 automašīnām un zaļā zona ar rotaļlaukumu bērniem un atpūtas vietām. Centra pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnei, “Mārupes Ziņu” jaunāko numuru un vairākām mūslaiku liecībām, kas varētu būt interesantas nākamajām paaudzēm. Vienlaikus kā īpaši interesantu faktu klātesošie norādīja to, ka jaunā kompleksa pamatakmens ir pamatakmens pirmajai sabiedriski nozīmīgajai būvei kopš Mārupe ieguvusi pilsētas statusu šī gada 1. jūlijā.

Tirdzniecības kvartāla konceptu un projektu veidojis arhitektu birojs “LOFT”, tā vadītājs Ģirts Kalinkevičs norāda: “Arhitektu birojam LOFT bija liels izaicinājums izstrādāt jaunu, mūsdienu tendencēm atbilstošu arhitektūras koncepciju, lai vienā zemes gabalā rastu vietu dažāda veida veikaliem un atpūtas zonām, kas nodrošinās visu nepieciešamo ģimenes ikdienai. Esmu gandarīts, ka šajā objektā uzsāktā sadarbība ar ELVI ir vainagojusies ar vēl vairākiem objektiem, kas jau drīzumā tiks būvēti vēl vairākās apdzīvotās vietas Latvijā.”