Dalies!

21.janvārī neauglības ārstēšanas kampaņas “Labu darot” ietvaros klīnikā “EGV” tika izlozētas četras ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem, kas par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem saņems palīdzību neauglības ārstēšanai. 2018. gada laikā ziedojumu kastītēs, kas izvietotas gan veikalu tīklā ELVI, gan pie citiem sadarbības partneriem, neauglības ārstēšanai kopā savākti gandrīz 16 000 eiro.

 

Neauglības ārstēšanas atbalsta programma par sabiedrības saziedotajiem līdzekļiem tiek īstenota jau sešus gadus, kopā atbalstu saņēmušas vairāk kā 45 ģimenes un ir piedzimuši 12 mazuļi.

SIA ELVI Latvija komercdirektore, akcijas idejas autore Laila Vārtukapteine stāsta:

Šo gadu laikā mēs - ārsti un akcijas organizatori, esam uzklausījuši daudzu ģimeņu dzīvesstāstus un neskaitāmas reizes pārliecinājušies, cik liela laime ir sagaidīt ģimenē veselīgu un mīlētu mazuli. Par neauglības diagnozi nav pieņemts runāt skaļi, taču tā var skart ikvienu no mums – cilvēki, kas cīnās ar šo problēmu, ir tepat, mums līdzās. Lai arī ne vienmēr ārstēšana uzreiz beidzas ar veiksmīgu grūtniecību, projekta ietvaros apmaksātās manipulācijas ir nozīmīgs ieguldījums, lai šie cilvēki sakārtotu savu veselību un ilgi gaidītā grūtniecība tomēr iestātos. Latvijai ir svarīgs katrs bērniņš, un esam gandarīti, ka par 2018.gadā saziedoto naudu atkal varēsim dot cerību četriem pāriem, kas nokļūs par soli tuvāk savam sapnim auklēt mīlētu un lolotu mazuli!

Aicinājumam atbalstīt ļoti gaidītu bērniņu nākšanu pasaulē šo gadu laikā ir atsaukušies tūkstošiem iedzīvotāju visā Latvijā. Kopš 2013.gada maija labdarības kampaņai “Labu darot” kopā saziedoti  gandrīz 150 000 EUR.

Šo sešu gadu laikā ir paveikts nozīmīgs darbs, katru gadu medicīnisku palīdzību saņēmušas vairākas Latvijas ģimenes no dažādiem novadiem. Taču esam veikuši arī sabiedrības izglītojošo darbu, skaidrojot valdošos stereotipus par neauglības ārstēšanu un aicinot ikvienu atbildīgi izturēties pret savu reproduktīvo veselību, vienlaikus akcentējot abu dzimumu partneru nozīmi veiksmīgas grūtniecības norisē. Nepieciešamību atbalstīt ilgi gaidītu bērnu piedzimšanu ir izpratušas arī valsts amatpersonas, un neauglības ārstēšana jau vairākus gadus ierobežotos apjomos ir pieejama par valsts budžeta līdzekļiem. Analizējot kampaņas rezultātus, esam secinājuši, ka šīs problēmas aktualizēšanā ir sasniegts daudz, tādēļ ir pienācis laiks noslēgt neauglības ārstēšanas kampaņu “Labu darot” un izvirzīt jaunus sociāli nozīmīgus mērķus, par kuriem informēsim jau tuvākajā laikā, ELVI sociālās atbildības kampaņu nākotnes redzējumu klāsta L.Vārtukapteine.

Neauglības ārstēšanas kampaņu īstenojusi sabiedriska labuma organizācija “Taureņa efekts” sadarbībā ar nacionālo mazumtirdzniecības tīklu ELVI un “Klīniku EGV”. To atbalstījuši A/S “Veselības centru apvienība”, veikali “ALKOUTLET DZĒRIENI&VĪNI”, bērnu preču veikals “MUKI.lv”, degvielas uzpildes staciju tīkls A/S “VIRŠI-A”, lietotu preču mazumtirgotājs „KRISTĪNE-RR”, “Mēness Aptiekas” un “Centrālā Laboratorija” ar filiālēm visā Latvijā. Papildu informācija par kampaņu atrodama mājaslapā: www.labudarot.lv.