Dalies!

Latvijas Mazumtirgotāju biedrība vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas tirdzniecības uzņēmumu vārdā mēģina izkrāpt naudas līdzekļus no iedzīvotājiem. Pēdējās nedēļas laikā ir aktualizējušies krāpnieki sociālo tīklu vidē, kas vietnē Facebook veido dažādus viltus profilus lielāko tirdzniecības uzņēmumu zīmolu vārdā, aicinot iedzīvotājus sūtīt īsziņas, lai iegūtu kodu naudas balvas saņemšanai. Līdz ar ziņas nosūtīšanu klienta telefona rēķinam tiek pievienots papildu maksājums. LMB aicina iedzīvotājus būt modriem un neiesaistīties aizdomīgos sociālo tīklu konkursos ar ievērojamām naudas balvām un rūpīgi pārbaudīt informāciju par aktuālajām akcijām attiecīgā tirdzniecības zīmola oficiālajos komunikācijas kanālos un mājas lapā.

“Īsā laika periodā vairāku labi zināmu tirdzniecības zīmolu vārdā sociālajos tīklos ir izplatīti viltus konkursi no lapām, kuru vizuālā identitāte ir ļoti līdzīga oriģinālajām zīmolu vietnēm, tāpēc aicinām visus īpaši kritiski izvērtēt ziņas, ar ko dalāmies un kam sūtam savu informāciju. Par aizdomīgu saturu visbiežāk liecina tas, ka: tekstā ir gramatikas un stila kļūdas; lapa, kas konkursu publicējusi, ir jauna un tai nav daudz sekotāju; lapā ir ļoti niecīgs kopējais saturs – viens vai pāris ieraksti; pēc tam, kad ierakstīts komentārs, tiek pieprasīta konkrēta rīcība – ziņas pārpublicēšana, sms nosūtīšana; tiek solīts nereāls balvu fonds vai ļoti liels potenciālais ieguvums,” stāsta Latvijas Mazumtirgotāju Biedrības” valdes priekšsēdētāja, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine, norādot: “Vairums tirdzniecības nozares uzņēmumu sociālajos tīklos rīko konkursus, kam balvu fondā ir gardumu grozi, produkti, dāvanu kartes vai suvenīri, nevis apjomīgas, pārspīlētas un nedabiski lielas naudas summas. Savukārt lielās naudas balvu kampaņas visbiežāk tiek organizētas kompleksi un plaši komunicētas dažādos Tirdzniecības zīmola kanālos. Rūpēs par nozares reputāciju un mūsu pircējiem,  aicinām visus iedzīvotājus ļoti kritiski vērtēt, cik ticams un īsts ir saturs, kas tiek piedāvāts it kā tirdzniecības uzņēmumu vārdā, bet saskaroties ar krāpniecības mēģinājumiem, aicinām ziņot un vērsties Latvijas Valsts policijā.”

 “Latvijas Mazumtirgotāju Biedrība” ir reģistrēta 2021.gadā, tās dibinātāji ir zīmola “ELVI” franšīzes turētājs SIA “ELVI Latvija” un zīmola “CITRO” īpašnieks “Latvian Retail Management”. Biedrības darbu organizē kopsapulces ievēlēta valde.

Organizācijai var pievienoties jebkura rīcībspējīga juridiska persona vai tiesībspējīga personālsabiedrība, iesniedzot biedrības valdei rakstisku pieteikumu un saņemot valdes apstiprinājumu par uzņemšanu biedrībā.