Dalies!

Pateicoties siltajam un saulainajam laikam, Latvijas raža šogad nobriedusi ātrāk un dažāda veida dārzeņi jau veido pusi no veikalu tīkla ELVI dārzeņu sortimenta. Latvijas ražotāji veikaliem jau spēj piegādāt gandrīz visus mūsu valstī izaudzējamos dārzeņus – ELVI ir nopērkami gan Latvijā auguši kartupeļi, sīpoli, kabači, kāposti, cukini, bietes, gurķi, tomāti, gan arī dārzeņi, kas parasti Latvijā ienākas vēlāk – cūku pupas, ķirbji.

SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta:

Veikalu tīkls ELVI gadu gaitā ir izveidojis veiksmīgu sadarbību ar daudziem Latvijas augļu un dārzeņu ražotājiem, tāpēc esam priecīgi, ka šogad jau augusta sākumā saviem pircējiem varam piedāvāt tik plašu Latvijā audzētu dārzeņu klāstu. ELVI dati apliecina – veikalu apmeklētājiem ir svarīgi, kurā valstī produkti ir audzēti, un, ja vien tas ir iespējams, pircēji vislabprātāk izvēlas tieši mūsu valsts preces. Latvijas dārzeņi šobrīd veido 49,7% no kopējā dārzeņu sortimenta. ELVI ir nopērkami arī daudzveidīgi Latvijā audzēti zaļumi – sveramo zaļumu klāstu šobrīd veido tikai Latvijā audzēti produkti - pašmāju dilles, lociņi, pētersīļi.

Protams, Latvijas augļu un ogu piedāvājums mūsu klimatisko apstākļu dēļ vienmēr ir krietni ierobežotāks, taču arī augļu un ogu sortimentā ir atrodami Latvijā audzēti produkti. Šobrīd notiek aktīva Latvijas krūmmelleņu tirdzniecība. “Veikalu tīklā ELVI nopērkamas zemnieku saimniecību “Abullāči” un “Lauberes ogas” audzētās krūmmellenes. Vasaras vidū krūmmellenes ELVI sortimentā ir jau vairākus gadus un pārdošanas dati apliecina - šīs ogas Latvijā strauji iekarojušas pircēju uzticību un pieprasījums pēc krūmmellenēm katru gadu pieaug,” apstiprina L.Vārtukapteine. Viņa arī norāda: “Ja saglabāsies ražas novākšanai labvēlīgi laikapstākļi, jau augusta beigās sāksim tirgot arī Latvijā augušus ābolus un bumbierus.

Samazinātās PVN likmes un ražai labvēlīgu apstākļu dēļ dārzeņu cenas šajā gadā ir mazākas nekā pērn – kopējie statistiskas dati apliecina, ka dārzeņu cenas gada griezumā jūlijā sarukušas par 11,5%, līdz ar to pircēji sev tīkamos produktus var iegādāties lētāk. Augusta dati visticamāk, būs līdzīgi. Pirktākie dārzeņi, Latvijā, protams, ir kartupeļi, burkāni, tomāti un gurķi, tomēr arvien vairāk pircēju izvēlas iegādāties arī dažādus sezonas dārzeņus – piemēram, Latvijā augušus kabaču un cukini vai cūku pupas, kas vietējo audzētāju sortimentā nav atrodami visu gadu,” tirgus tendences raksturo L.Vārtukapteine.