Dalies!

Sabiedrības atbalstītas neauglības ārstēšanas kampaņā “Labu darot” 2018.gada pirmajos astoņos mēnešos saziedoti 12000 eur. Ārstēšanos par 2017. gadā labdarības projekta ietvaros savāktajiem līdzekļiem saņem septiņas ģimenes, un viena no viņām jau ir sava mazuļa gaidībās – liecina kampaņas “Labu darot” atbalstītāja, klīnikas EGV dati. Kampaņas iniciatore, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Katru ziņu par jaunu grūtniecību uztveram kā brīnumu – pateicoties mūsu visu atbalstam, ceļu uz šo pasauli sāk kāda jauna dzīvība. Tas ir tik trausli un iespaidīgi reizē!”

Labdarības programma “Labu darot” Latvijā tiek īstenota jau sesto gadu – šajā laikā atbalstu saņēmušas gandrīz 40 ģimenes, piedzimuši 11 mīlēti, gaidīti un loloti mazuļi, viena ģimene ir bērniņa gaidībās, bet ārstēšanos turpina vēl vairāki pāri. SIA ELVI Latvija komercdirektore L. Vārtukapteine norāda: “Neauglības ārstēšana ir ļoti dārgs un laikietilpīgs process, kas prasa daudz spēka, enerģijas un līdzekļu. Pat neliels ziedojums, ko ērti var apvienot ar kārtējo iepirkšanos veikalā, kādai ģimenei var izrādīties dzīvības vērts. Lai arī neauglības ārstēšana jau vairākus gadus ir arī valsts apmaksāta – rindā uz šo procedūru gaida simtiem ģimeņu, turklāt daudziem pāriem valsts atbalsts dažādu iemeslu dēļ nav pieejams vispār. Neauglības ārstēšana labdarības projekta ietvaros bieži vien ir šādu ģimeņu vienīgā cerība sagaidīt savu mazulīti.”

Gadu no gada aicinājumam atbalstīt ļoti gaidītu bērniņu nākšanu pasaulē atsaucas tūkstošiem iedzīvotāju visā Latvijā. Kopš 2013.gada maija labdarības kampaņai “Labu darot” kopā saziedoti  jau 124 747,43 EUR. Kampaņas ietvaros katru gadu tiek izlozēti vairāki pāri no dažādiem Latvijas novadiem, kas saņem pilnībā apmaksātu medicīnisko palīdzību. Taču, paralēli ārstnieciskām manipulācijām, notiek arī skaidrojošais un izglītojošais darbs, lai mainītu stereotipus, kas apvij medicīniskās apaugļošanās jautājumus un izglītotu sabiedrību par neauglības jautājumiem, īpaši akcentējot abu dzimumu reproduktīvās veselības problēmas.

 

Neauglības ārstēšanas kampaņu īsteno sabiedriska labuma organizācija “Taureņa efekts” sadarbībā ar nacionālo mazumtirdzniecības tīklu ELVI un “Klīniku EGV”. To atbalsta A/S “Veselības centru apvienība”, veikali “ALKOUTLET DZĒRIENI&VĪNI”, bērnu preču veikals “MUKI.lv”, degvielas uzpildes staciju tīkls A/S “VIRŠI-A”, lietotu preču mazumtirgotājs „KRISTĪNE-RR”, “Mēness Aptiekas” un “Centrālā Laboratorija” ar filiālēm visā Latvijā. Papildu informācija par kampaņu atrodama mājaslapā: www.labudarot.lv.