Dalies!

Pandēmijas laiks ir mainījis iedzīvotāju atpūtas paradumus un gandrīz 20% atzīst – pēdējā gada laikā pa Latviju ceļo daudz biežāk, nekā iepriekš, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI veiktā iedzīvotāju aptauja. SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine norāda, ka šo tendenci apstiprina arī veikalu pārdošanas dati – pagājušajā gadā un šī gada sākumā ievērojami pieaudzis reģionālo veikalu apgrozījums – tātad cilvēki daudz biežāk iepērkas ārpus lielajām pilsētām.

“Tieši iepirkšanās paradumu maiņa, ko apstiprina veikalu ELVI pārdošana dati, bija iemels, kāpēc Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas mēnesī nolēmām noskaidrot, kādi Latvijas apceļošanas paradumi. Pavasaris ir īstais laiks, kad ar jaunu sparu atsākas lokālā tūrisma sezona, arvien vairāk iedzīvotāji savu brīvo laiku labprāt izvēlas pavadīt pie dabas – veikalos strauji aug grilējamo produktu pieprasījums, ceļotāji labprāt iegādājas sviestmaizes, ELVI kulinārijas produktus, pusdienu komplektus – tas nozīmē – ir sākusies atpūtas sezona,” stāsta ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Vismaz reizi mēnesī ceļojumā pa Latviju dodas 42% aptaujas dalībnieku, 39,7% aptaujāto Latviju apceļo vismaz reizi pusgadā, bet 18% atpūtu mūsu valstī bauda aptuveni reizi gadā. Visiecienītākās ir vienas dienas ekskursijas – vairāk kā puses respondentu dodas nelielos izbraukumos, kas nav ilgāki par vienu dienu, taču 37.9% aptaujāto labprāt ceļo divas dienas, bet 10% Latvijas krāšņumu bauda vismaz triju dienu garumā.

Savu zemi visbiežāk apceļojam ar personīgo automašīnu (79,3%), taču ir cilvēki, kas ceļošanai izmanto sabiedrisko transportu (8,6%), dodas ceļojumos ar velosipēdu (2,6%), kājām (4,3%) vai izmanot citas iespējas (5,2%).

Informāciju par iespējamiem galamērķiem iedzīvotāji visbiežāk iegūst sociālajos tīklos (37,8%), no draugiem un radiniekiem (24,6%) vai interneta meklētājprogrammās (22%). Ceļojuma laikā visbiežāk tiek baudīta aktīva atpūta (62,2%)un viena brauciena laikā ceļotāji apmeklē gan pilsētas, gan laukus (52,8%)

Iecienītākās atpūtas vietas, kas minētas visbiežāk ir Sigulda, Ventspils, Liepāja, Cēsis, Ludza un Alūksne, netrūkst ceļotāju, kas vislabprātāk atpūšas konkrētos reģionos, visbiežāk minot Vidzemi un Latgali, daudzi par iecienītāko atzīst atpūtu pie jūras vai mežos.