Dalies!

Līdz ar aktīvās ražas sezonas noslēgumu privātajos mazdārziņos, veikalos pieaug pieprasījums pēc Latvijā audzētiem rudens dārzeņiem, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati. SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine apstiprina – oktobra sākumā parasti vērojams pieprasījuma pieaugums Latvijā ražotajiem rudens dārzeņiem. Šis ir laiks, kad ir novākta mazdārziņos izaugusī raža, kas nav paredzēta ilgstošai glabāšanai, un pēc vitamīniem bagātajiem dārzeņiem un augļiem cilvēki atkal dodas uz veikaliem.

SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta:

Pieprasījums pēc Latvijā augušiem dārzeņiem un augļiem nemainīgi ir augsts, taču arī te vērojams cikliskums. Pašmāju dārzos augušos labumus cilvēki aktīvi iegādājas jaunās ražas sezonas sākumā, kad pašu vai tuvinieku dārzos audzētie labumi vēl nav ienākušies, bet lielie zemnieki veikaliem jau spēj piedāvāt agrīno šķirņu dārzeņus. Pēc tam jauns pieprasījuma kāpums vērojams oktobra sākumā, kad aktīvā ražas sezona būtībā ir beigusies. Tāpat sezonalitāte vērojama arī konkrētu dārzeņu un augļu veidu izvēlē – pavasarī strauji aug pieprasījums pēc jaunajiem zaļumiem, lapu salātiem, redīsiem, savukārt rudenī pircēji vairāk izvēlas tādus dārzeņus, kas raksturīgi rudenim – ķirbjus, bietes, skābos kāpostus.

Veikalu tīklā ELVI šobrīd ir nopērkami teju visi Latvijai raksturīgie dārzeņi – piedāvājumā atrodami Latvijā auguši kartupeļi, burkāni, bietes, kāposti, sīpoli, ķiploki, ķirbji, gurķi, tomāti. Pieejams arī plašs zaļumu klāsts – ELVI nopērkami pašmāju pētersīļi, lociņi, Ķīnas kāposti, lapu salāti podiņos un citi zaļumi. Augļu sortimentā atrodami Latvijā auguši āboli.

Gadu gaitā esam izveidojuši stabilu sadarbību ar daudzām Latvijas zemnieku saimniecībām, kas veikalu tīklam ELVI piegādā kvalitatīvus un pircēju iecienītus dārzeņus. Piemēram, ELVI nopērkamos tomātus un gurķus šobrīd piegādā z/s “Kliģēni”, SIA “Getliņi EKO” bietes – z/s “Tiečas”, kāpostus – z/s “Klaipiņi”, kartupeļus – z/s “Dambrati”, savukārt plašo zaļumu sortimentu nodrošina SIA “Letis”. Esam pārliecinājušies, ka Latvijas augļu un dārzeņu audzētāji, kas piegādā produkciju ELVI tīklam, spēj mūsu pircējiem piedāvāt tirgū iecienītus un konkurētspējīgus produktus, tāpēc, plānojot veikalu sortimentu, labprāt izvēlamies tieši mūsu valstī audzēto produkciju,” situāciju raksturo L.Vārtukapteine.