Valstī noteiktie ierobežojumi un bērnu ilgstoša uzturēšanās mājās liek vecākiem domāt arvien jaunas idejas jēgpilnai laika pavadīšanai. Veikalu tīkla ELVI sadarbības partneris, bioloģiskās pārtikas ražotājs “Rūdolfs” kopā ar ģimenes projektu “Mazais dara” piedāvā vienu radošu aktivitāti katrai nedēļas dienai, kuru mamma, tētis vai cits ģimenes loceklis kopā ar mazo ķiparu var veikt iekštelpās.
Atceries, ka mazais darbošanās laikā ir jāuzrauga, jo dažas no spēlēm satur sīkas detaļas, ar kurām var aizrīties!
Korķīšu paslēpes
Nepieciešamie materiāli: “Rūdolfs” biezenīšu stāvpaku korķīši, kartona virsma vai dēlis un līmlenta/skočs. Spēle būs interesantāka, ja izmantosi necaurspīdīgu līmlentu.
Uz taisnas virsmas ar līmlenti pielīmē dažādu krāsu korķīšus. Bērna uzdevums ir lipināt nost līmlenti, atklājot zem tās paslēpušos korķīšus. Šāda it kā vienkārša darbība attīsta mazuļa sīko pirkstu motoriku un iepazīstina bērnu ar noteiktas formas priekšmetiem.
Brīnumi burciņās
Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, dažādi graudaugi vai dabas materiāli.
Kopā ar bērnu saberiet dažādus graudaugus vai dabas materiālus: pupas, zirņus, rīsus, zīles, čiekurus, utt. Ļaujiet bērnam burciņas pētīt, mēģināt ar to palīdzību radīt dažādas skaņas, trauciņus kratot, ripinot, ļaujiet burkas izbērt, taustīt un kārtot, lai attīstītu mazuļa sensorās maņas un veicinātu fantāziju. Kad rotaļāšanās beigusies, mudini mazuli kopīgi uzkopt izbērtos produktus, mācot bērnam arī tīrīšanas prasmes.
Lentīšu izvirdums
Nepieciešami materiāli: stikla burciņas, dzija vai mazas (šauras) lentītes.
Kāds no pieaugušajiem izurbj caurumu burciņas vākā. Sagatavo dzijas valdziņus vai lentītes – izver nelielu pavediena galu cauri burciņas vākā esošajam caurumam, aizskrūvē vāciņu un aicini, lai mazulis pavedienu velk ārā no burciņas. Tas attīstīs tā dēvēto “pincetes satvērienu” jeb bērna spēju ar īkšķi un rādītājpirkstu satvert sīkus priekšmetus.
Korķīšu “mājiņas”
Nepieciešamie materiāli: dažādu krāsu stāvpaku korķīši no “Rūdolfs” biezeņiem, papīra lapa un flomāsteri vai zīmuļi.
Izvēlies flomāsterus tādās krāsās, kā paku korķīši. Kopā ar bērnu uzzīmē uz papīra lapas dažādu krāsu punktiņus. Aicini bērnu novietot korķīšus uz tādas pašas krāsas punktiņiem, izveidojot punkta “mājiņu”. Starp citu – šī metode var palīdzēt mazulim apgūt krāsas jau ļoti agrīnā vecumā. Šis uzdevums mudinās mazuli ne vien apgūt krāsas, bet arī mācīs atrast kopīgo un atšķirīgo dažādās lietās.
Skaistumburciņas
Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, aplikāciju papīrs, veci žurnāli, šķēres, zīmuļi, uzlīmes.
Sagādājiet dažādus materiālus, ar ko izrotāt stikla burciņas un mudiniet mazuli krāsot, griezt, līmēt uzlīmes, lai no stikla burciņām radītu skaistus traukus, ko izmantot, piemēram rakstāmpiederumu glabāšanai .
Dabas veltes
Nepieciešamie materiāli: liela kurpju kaste, dabas veltes (kastaņi, zīles vai čiekuri), podziņas, pērlītes vai kādi citi sīki priekšmeti.
Saver kastē dažādas dabas veltes un sīkus priekšmetus, pa vidu kastei novieto 2-3 burciņas un aicini bērnu sašķirot katrā burciņā viena veida materiālus, piemēram, vienā burciņā salasīt pogas, otrā zīles, trešajā pērlītes!
Krāsainās mikstūras
Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, ūdens, karote, nelieli sūklīši, akvareļkrāsas vai guaša krāsas.
Sagatavojiet dažādu krāsu mikstūras – kopā ar bērnu ielejiet burciņā ūdeni, iepiliniet katrā burkā cita toņa krāsu. Mudiniet bērnu ar karoti vai nelielu sūklīti jaukt kopā dažādu krāsu ūdeņus, attīstot koordināciju un vērojot krāsu spēles, jaucot kopā dažādus toņus!