Dalies!

Jaunuzceltais veikals ELVI Krimuldas novada Raganā Tirgus ielā 10, kas durvis vēra 2019.gada jūnijā, iekļuvis arhitektūras objektu skates “Gada būve Latvijā 2019” finālā un cīnīsies par uzvarētāja godu starp aizvadītajā gadā uzceltajām labākajām koka ēkām Latvijā!

Veikala būvniecībā izmantotas modernas tehnoloģijas, kas nodrošina ne vien ēkas vizuālo pievilcību, bet arī energoefektivitāti – veikala apgaismošanai izmantoti LED gaismas risinājumu, savukārt ēkā pielietotā siltumatgūšanas tehnoloģija nodrošina to, ka ēkas apkurei un karstā ūdens sildīšanai nav nepieciešams tērēt papildu resursus – šim mērķi tiek izmantots siltums, ko saražo veikala vidē esošās elektroierīces.

Gada labākā būve Latvijā 2019 žūrijā ir 51 eksperts, kurš pārstāv 18 Latvijas būvniecības nozares profesionālās organizācijas, kā arī augstskolas, valsts un pašvaldību institūcijas. Lai lemtu par labākajām, žūrija izskata gan iesniegtos dokumentus, gan būves klātienē.

Šāda skate notiek jau 22.gadu un to organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.