Sarkanbaltsarkani ēdieni Simtgades svinību galdam.
Svinot Latvijas Republikas simto dzimšanas dienu, bagātīgo svētku galdu noteikti ir vērts papildināt ar interesantiem ēdieniem patriotiskās krāsās. Skaisti noformētas uzkodas vai īpaši svētkiem gatavots deserts priecēs acis un garšos gan lieliem, gan maziem svētku svinētājiem, tāpēc pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI Simtgades svinību galdam piedāvā divas receptes ēdieniem sarkanbaltsarkanās krāsās!
Vitamīniem bagāts galds: 5 rudens veltes, kas patiks maciņam
Pastāv uzskats, ka augļu un dārzeņu iekļaušana ēdienkartē rudenī un ziemā ir dārgs prieks. Lai lauztu šo stereotipu, nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar pavāri un uztura speciālisti Jevgēniju Jansoni piedāvā neaizmirst par pieciem vērtīgiem augļiem un dārzeņiem, kas ir ne tikai veselīgi, bet arī ļoti lēti.
Radoši un šausminoši saldumi Helovīnam!
Lai arī Visu Svēto dienas priekšvakars jeb tā sauktais Helovīns daudzos vēl arvien izraisa pretrunīgas emocijas, veikalu tīkla ELVI pārdošanas dati gadu no gada nemainīgi apstiprina - šo dienu Latvijā tomēr svin, un vismaz bērni tajā tiek lutināti ar dažādiem saldumiem un citiem piemērotiem našķiem vai nelielām rotaļlietām. Lai Helovīna svinētājus šogad izdotos pārsteigt ar kādu netipiskāku kārumu, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā divas radošas receptes mazliet šausminošiem Visu Svēto dienas priekšvakara saldumiem!
Siguldas Mākslu skola “Baltais Flīģelis” saņem „Latviešu kordziesmas antoloģiju”
Ar nacionālā mazumtirgotāja ELVI atbalstu Siguldas Mākslu skolai “Baltais Flīģelis” tiks uzdāvināta „Latviešu kordziesmas antoloģija” — 12 sējumi, ko veidojis profesionāls kolektīvs diriģenta Imanta Kokara un mūzikas zinātnieka Arnolda Klotiņa vadībā. Grāmatas ir ELVI dāvinājums Latvijas simt gadu jubilejā, lai izglītotu par mūsu valsts muzikālo mantojumu. „Latviešu kordziesmas antoloģija” ir paredzēta gan profesionāliem mūziķiem, gan mūzikas skolu audzēkņiem, gan klausītājiem un citiem interesentiem. Antoloģija tiks uzdāvināta 100 Latvijas mūzikas skolām.
Pieaug pieprasījums pēc Latvijā augušiem rudens dārzeņiem
Līdz ar aktīvās ražas sezonas noslēgumu privātajos mazdārziņos, veikalos pieaug pieprasījums pēc Latvijā audzētiem rudens dārzeņiem, liecina nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI dati. SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine apstiprina – oktobra sākumā parasti vērojams pieprasījuma pieaugums Latvijā ražotajiem rudens dārzeņiem. Šis ir laiks, kad ir novākta mazdārziņos izaugusī raža, kas nav paredzēta ilgstošai glabāšanai, un pēc vitamīniem bagātajiem dārzeņiem un augļiem cilvēki atkal dodas uz veikaliem.
Ķer sapņus...
Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros - jauna grūtniecība!
Sabiedrības atbalstītas neauglības ārstēšanas kampaņā “Labu darot” 2018.gada pirmajos astoņos mēnešos saziedoti 12000 eur. Ārstēšanos par 2017. gadā labdarības projekta ietvaros savāktajiem līdzekļiem saņem septiņas ģimenes, un viena no viņām jau ir sava mazuļa gaidībās – liecina kampaņas “Labu darot” atbalstītāja, klīnikas EGV dati. Kampaņas iniciatore, SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Katru ziņu par jaunu grūtniecību uztveram kā brīnumu – pateicoties mūsu visu atbalstam, ceļu uz šo pasauli sāk kāda jauna dzīvība. Tas ir tik trausli un iespaidīgi reizē!”
Āboli — nepamatoti aizmirsta veselības lādīte
Kad veikalu plaukti rudenī ir pārpildīti ar nektarīniem, persikiem, vīnogām, melonēm un arbūziem, mēs mēdzam paiet garām mūsu vietējiem superaugļiem — āboliem. Šajā rakstā nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni atgādinās, kāpēc nevajadzētu aizmirst par āboliem.
Receptes rudenīgam piknikam
Karsto un tveicīgo laiku nomainījusi rudenīga veldze, tāpēc atkal ir īstais laiks atpūtu pludmalē aizstāt ar citu Latvijas vietu apskati, doties dabā un baudīt ne vien mūsu zemes skaistumu, bet arī kādu stiprinošu piknika maltīti! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā radošas receptes rudenīgam piknikam, kas priecēs gan lielus, gan mazus atpūtniekus!
Septembris klāt — idejas uzkodām līdzdošanai uz skolu
Bērni, it īpaši sākumskolas un pamatskolas vecumā, ir ļoti aktīvi, tāpēc ir svarīgi nodrošināt viņus ar veselīgām otrajām brokastīm vai launagu, it sevišķi, ja mājās brokastis nav ēstas. Protams, skolēnam vienmēr var dot līdzi svaigus vai žāvētus augļus, riekstus un jogurtus, bet šoreiz nacionālais mazumtirgotājs ELVI kopā ar uztura speciālisti un pavāri Jevgēniju Jansoni piedāvās pilnvērtīgu ēdienreizi, ko skolēns var paņemt līdzi.
Latvijas raža jau veido pusi no dārzeņu sortimenta veikalu plauktos
Pateicoties siltajam un saulainajam laikam, Latvijas raža šogad nobriedusi ātrāk un dažāda veida dārzeņi jau veido pusi no veikalu tīkla ELVI dārzeņu sortimenta. ELVI ir nopērkami gan Latvijā auguši kartupeļi, sīpoli, kabači, kāposti, cukini, bietes, gurķi, tomāti, gan arī dārzeņi, kas parasti Latvijā ienākas vēlāk – cūku pupas, ķirbji.
Ko nopirkt veikalā pirms došanās uz pludmali
Karsta un saulaina vasara nenoliedzami ir pludmales atpūtas laiks. Visi zina, ka, baudot ūdens priekus, ēstgriba ir sevišķi laba, jo īpaši, ja atpūta ir aktīva. Bieži vien atpūtnieki ņem līdzi ēdienu, taču aizmirst par svarīgāko — pārtikas drošumu, jo karstumā visi ēdieni bojājas daudz ātrāk. Ko veselīgu, sātīgu un garšīgu ņemt līdzi uz pludmali, izstāstīs ELVI uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone.
Atspirdzinoši un veldzējoši ledus dzērieni!
Laikā, kad saule silda īpaši stipri, pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā veselīgu un atspirdzinošu ledus dzērienu receptes slāpju remdēšanai! Tie būs vienkārši pagatavojami, un vitamīniem bagāti dzērieni, kas veldzēs karstumā.
Neparastas idejas Jāņu galdam
Tuvojas vasaras visvairāk gaidītie svētki, un ikviena saimniece jau sāk plānot, kādus gardumus cels galdā, ciemiņus sagaidot. Tradīcijas, protams, ir lieliskas — trekns šašliks, speķa pīrāgi, siers un alus piešķir svētku noskaņu un iepriecina ikvienu vēderu. Taču var atļauties arī paeksperimentēt un piešķirt Jāņu nakts galdam dažas veselīgas un neparastas nianses.
ELVI izsludina konkursu „Skaistākais veikals ELVI, Līgo svētkus gaidot!”
Laiks rotāties ir klāt, tāpēc ELVI izsludina fotokonkursu „Skaistākais veikals ELVI, Līgo svētkus gaidot”, kas norisināsies laika posmā no 11. līdz 24. jūnijam. Fotokonkursā var piedalīties visi veikali ELVI, un tā mērķis ir paaugstināt veikalos strādājošo darbinieku motivāciju, stimulēt veselīgo sacensību garu, kā arī veicināt zīmola atpazīstamību.
Neauglības ārstēšanas labdarības projekta ietvaros piedzimuši 11 mazuļi!
Neauglības ārstēšanas labdarības projektam “Labu darot” piecu gadu jubileja! Šo gadu laikā ar sabiedrības atbalstu ir apmaksāta neauglības ārstēšana vairāk kā četrdesmit ģimenēm, pasaulē nākuši vienpadsmit mazuļi, bet vēl dažas ģimenes ir savu bērniņu gaidībās. “Tie ir ļoti iepriecinoši rezultāti, un katrs mazulis, kas nācis pasaulē šīs atbalsta programmas ietvaros, ir ne vien patiesa dāvana saviem vecākiem, bet arī dzīvs apliecinājums tam, ka mūsu sabiedrība ir atbalstoša, dāsna un gatava palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams,” stāsta projekta idejas autore, SIA ELVI Latvija komercdirektore Laila Vārtukapteine.
Pieci veģetāriešiem un vegāniem svarīgi produkti visu pārtikas veikalu plauktos
Pēdējos gados pārtikas produktu segmentā aug pieprasījums pēc vegāniskiem un veģetāriem produktiem un kļūst plašāks arī to personu loks, kas ar prieku izslēdz no uztura dzīvnieku izcelsmes produktus. Šo tendenci novēro arī nacionālais mazumtirgotājs ELVI, tāpēc sadarbībā ar pārtikas tehnoloģi un uztura eksperti Dzintru Koktu piedāvā iepazīt veģetāriešiem un vegāniem ieteicamos produktus.
Sirsnīgas receptes Mātes dienai!
Īpašu svētku brokastu vai pusdienu pagatavošana ir viens no iecienītākajiem māmiņu palutināšanas veidiem svētkos. Uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI, Mātes dienu sagaidot, piedāvā veselīgu, radošu un gardu ēdienu receptes māmiņu iepriecināšanai.
Kāpēc ir vērtīgi pirmie pavasara zaļumi
Tā nu ir sanācis, ka mūsu klimats nelutina ar mūžīgu vasaru, tāpēc ar uzturvielām bagāti un patiešām garšīgi vietējie dārzeņi, augļi, ogas un zaļumi plauktā dzīvo pavisam neilgi, kamēr ārā ir silts un saulains laiks. Šie dzīvie dabas vitamīni nav pieejami ziemā, tāpēc nav brīnums, ka pēc aukstā laika bieži vien jūtamies saguruši un apātiski. Par to, kādus zaļumus meklēt veikalu plauktos un kāda ir to uzturvērtība, izstāstīs nacionālā mazumtirgotāja ELVI uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone.
Spirdzinoši un veselīgi smūtiji pavasarim!
Pavasaris ir īstais laiks, kad kādu ēdienreizi aizstāt ar veselīgu, spirdzinošu, garšīgu un vitamīniem bagātu smūtiju! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā trīs gardu vitamīnu kokteiļu receptes, kas ir ne vien garšīgi, bet arī tik veselīgi, ka noteikti pelnījuši vietu jūsu pavasara ēdienkartē!