Dalies!

Gan publiskajā telpā izskanējušie fakti, gan ELVI pārdošanas rādītāji apstiprina – pandēmijas laikā būtiski pieaugusi interese par mājdzīvnieku iegādi. Lai pūkaina vai astaina mīluļa ienākšana ikdienā nav spontāns lēmums un brīdī, kad noplakusi sākotnējā jūsma, nav jāattopas skarbā ikdienā, esam apkopojusi padomus, kas jāņem vērā, ja grasies iegādāties mājdzīvnieku.

  • Izvērtē savus un tuvinieku resursus. Lai ari cik ļoti gribas domāt, ka dzīvnieciņš klusi un nemanāmi dzīvos savu dzīvi, pirms mīluļa iegādes ir vērts apdomāt, cik daudz resursu, laika, vietas, materiālo līdzekļu utt. ikdienā vari investēt zvēriņa aprūpē. Ja ir pilnīgi skaidrs, ka mitinies 13 kvadrātmetru dzīvoklī un visu dienu neesi mājās, lai cik ļoti Tev patiktu pūkaini labradora kucēni no ģimenes filmām, ir skaidrs, ka nevarēsi nodrošināt suņa dzīvei visu nepieciešamo un Tev jāmeklē kāds cits mīlulis.
  • Arī pērkot dzīvnieku bērnam, par to ir atbildīgi vecāki. Bieži vien ģimenē mājdzīvnieku vēlas tieši bērni, solot, ka būs paši kārtīgākie, rūpīgākie un ideālākie zvēriņa saimnieki. Ja paveiksies, tā arī būs, taču var nepaveikties, un jau pēc dažām nedēļām atvašu jūsma noplaks, rūpes ar dzīvnieku pilnībā paliks uz vecāku pleciem.
  • Visi zvēriņi izaug. Lai cik mīlīgi būtu kucēni, kaķēni vai mazi trusīši, atceries – visi zvēriņi izaug, tāpēc pirms mājdzīvnieka iegādes apdomā gan iespējamos izaicinājumus ar ko saskarsies dzīvnieciņa “pusaudžu gados”, gan to, kā veidosies viņa raksturs pieaugušā vecumā.
  • Izvēlies savam dzīvesveidam piemērotu mājdzīvnieku. Ja regulāri dodies ceļojumos, un mājās esi reti, izvēlies dzīvnieku, kam šāds dzīvesveids nesagādās raizes vai ko bez problēmām vari ņemt līdzi savās dienas gaitās. Ja vēlies no rītiem ilgāk pagulēt, nepērc putniņu, kas dziedās līdz ar pirmajiem saules stariem.
  • Parūpējies par mājdzīvnieka drošību! Lai aiztaupītu sirdssāpes un kļūtu par atbildīgu mājdzīvnieka saimnieku, laikus apdomā, vai Tev ir viss, kas nepieciešams drošai dzīvnieciņa turēšanai. Noklīdis sunītis vai pa logu izkritis kaķītis nozīmē ciešanas gan pašam dzīvniekam, gan viņa cilvēkiem.
  • Izvērtē, cik būtiski Tev ir dzīvnieka ciltsraksti. Uzticamus, gudrus un mīļus mājdzīvniekus var iegūt gan, pērkot šķirnes dzīvnieku ar ciltsrakstiem, gan adoptējot mājdzīvnieku no patversmes. Protams, jo labāk zināsi dzīvnieka ciltsrakstus, jo prognozējamāka var izveidoties Jūsu sadzīve, taču dzīvnieciņa iegāde no patversmes var būt finansiāli izdevīgāka un kopā būšana izvērsties tikpat veiksmīgi.