Dalies!

Pavasara tuvums un pandēmijas laika ierobežojumi liek mums būt radošiem un meklēt izklaides iespējas pat tur, kur šķiet, ka viss jau izmēģināts. Ja pienākusi kārtējā diena, kad vēlies doties pastaigā, bet doma par ikdienišķo asfalta “slīpēšanu” vai svaiga gaisa elpošanu mežā nebūt neiedvesmo, izdomā, kā ierasto pastaigu pārvērst izaicinājumā! Nacionālais pārtikas mazumtirdzniecības tīkls ELVI ir apkopojis sešas idejas, kā sevi un savus mīļos izklaidēt garlaicīgā pastaigu maršrutā.

1. Iepazīsti apkārtnes augus vai putnus!

Cik bieži pastaigas laikā Tu vēro putnus vai  ceļa malā esošos augus? Vai pazīsti tos visus? Uztaisi izaicinājumu sev un mīļajiem – piefiksējiet, cik dažādu putnu sugu ieraugāt vai sacentieties, kurš ieraudzīs visvairāk pirmo pavasara ziedu. Meklējot augus un putnus, pastaiga kļūs ne vien interesantāka, bet arī azartiskāka, turklāt tā neprasa īpašu sagatavošanos. Kāpēc gan neizmēģināt?!

2. Zīmē!

Jā, tieši tā! Nopērc tāfeles krītu un apvieno staigāšanu ar zīmēšanu – dodies ceļā un ik pa brīdim apstājies, lai uzzīmētu kaut ko uz asfalta. Krīts ir viegli notīrāms, nekaitē videi, bet šāda ideja piešķirs pastaigai īpašu “odziņu” un sevišķi patiks jaunākajiem ģimenes locekļiem.

3. Fotogrāfē!

Liec lietā savu viedtālruni un pārvērt pastaigu par foto medībām. Uzstādi mērķi pastaigas laikā nofotografēt desmit asfalta plaisas tuvplānā vai 50 dažādas lietus lāses. Sākumā tas var šķist muļķīgi, taču šāda izklaide var izrādīties ļoti aizraujošam, jo – kas meklē, tas atrod!

4. Meklē apkārtējā vidē paslēpušos burtus!

Šī ideja var palīdzēt kliedēt garlaicību ne vien pastaigā, bet arī tālākos braucienos, turklāt tā palīdzēs apgūt alfabētu bērniem – meklē burtus, kas ieraugāmi apkārtējā vidē! Pastaigājies un ātri vien ieraudzīsi, ka elektrības stabi veido burtu “A”, kopā saauguši koki burtu “V”, taču ar laiku iztēlei noteikti atklāsies arī citi, sarežģītāk ieraugāmi burti! Līdzīgi vari meklēt arī, piemēram, krāsas – galvenais, sāc!

5. Izvēlies pastaigai netradicionālu diennakts laiku.

Tici vai nē, bet ierastās pilsētas ielas vai apkaimes ceļš saullēktā izskatās pavisam citādi! Izvēlies pastaigai netradicionālu diennakts laiku un atklāsi daudz jauna – pastaiga saullēktā vai nakts tumsā noteikti iezīmēs Tavu apkaimi citās krāsās un piešķirs dzīvei citu ritmu.

6. Izmēģini cilpošanu!

Pastaigu lieliski var papildināt ar kādu spēli viedierīcē – tādas vari atrast gan ārvalstu, gan pašmāju aplikāciju klāstā. Izvēlies spēli, ko var spēlēt jebkurā vietā, piemēram, aktīvā tūrisma centra “EŽI” radīto “Pavasara cilpošanas seriālu kopā ar ELVI”. Tā ir vienkārša un aizraujoša izklaide, kas garantē, ka pat visgarlaicīgākais pastaigu maršruts izvērtīsies jautrā piedzīvojumā!